З нагоди 200-річчя з дня народження українського генія, славетного письменника і художника Тараса Шевченка, «Київстар» створив унікальний шрифт Kobzar KS, який повністю відтворює почерк Кобзаря. Презентація шрифту відбулася 9 вересня 2014 року у Національному музеї Тараса Шевченка у Києві. Основою для створення шрифту стало факсимільне видання рукописної збірки творів «Три літа», що зберігається в архівах інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка.
Дизайнери оцифрували збірку та провели необхідну творчу обробку матеріалу, щоб створити шрифт, який би відповідав сучасним технічним вимогам і був би максимально автентичним до справжнього почерку Кобзаря.
В результаті було отримано шрифт з усіма необхідними елементами сучасного цифрового дизайну. В ньому присутні латинські та кириличні літери, підтримується близько 100 мов, є власні цифри, пунктуаційні та математичні знаки і дроби, інтегровано лігатури та орнаменти, а також передбачено по кілька форм одних і тих самих літер. Така внутрішня багатоманітність шрифту створює широкі можливості для творчості та комунікації, додає зворушливості і виразності текстам.
Дізнатися більше про шрифт та випробувати його можливості можна на сайті kobzar.kyivstar.ua. Для користувачів доступне безкоштовне завантаження шрифту для власного використання, конструктор постерів і принтів для футболок, а також онлайн-форма для написання листа другу шрифтом Kobzar KS.
Проект, ініційований компанією «Київстар», є загальнонаціональним і реалізується за підтримки Міністерства культури України та Національного музею Тараса Шевченка. Авторами шрифту стали видатні українські шрифтові та графічні дизайнери Дмитро Растворцев, Лук’ян Турецький і Генадій Заречнюк.
Євген Миколайович Нищук, міністр культури України: «Створення шрифту Kobzar KS – справді унікальна подія в історії української культури, аналогів якій не існує. Використовуючи автентичний почерк однієї з найвидатніших постатей української культури та історії, українці у всьому світі мають можливість вшанувати свою національну ідентичність, висловити любов до Батьківщини та підкреслити свою належність до українського народу».
Петро Іванов, начальник відділу корпоративних комунікацій «Київстар»: «Протягом багатьох років національний оператор Київстар ініціює проекти, що мають на меті збереження історичної та культурної спадщини. Багато в чому це стає можливим завдяки новітнім технологіям у галузі телекому і комунікацій. Не зважаючи на те, що багатогранний життєвий і творчий шлях Кобзаря багатогранні та досліджуються протягом тривалого часу, сьогодні завдяки інноваційним технологіям та новим можливостям ми можемо наблизити людей до символу української культури. Шрифт Kobzar KS якраз є таким яскравим прикладом»
Єгор Бенкендорф, голова правління телеканалу «Інтер»: «Оцифрування почерку українського генія Т. Г. Шевченка в еру панування інформаційних технологій – чудове рішення, що безумовно дозволить зберегти культурне надбання українського народу та поширювати світом українську національну ідентичність».
Дмитро Стус, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка: «Ми радо долучилися до реалізації проекту, щоб вивільнити силу слова видатного митця українського народу. Наша мета – не тільки зберегти його творчу спадщину, але й надихнути українців привносити частинку українського характеру та колориту у своє життя».