Quantcast
Channel: Украинский телекоммуникационный портал
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1149

Безпека в інтернеті

$
0
0

Всесвітня павутина дає не тільки безмежні можливості для навчання та розваг, але і несе великі ризики. Наприклад, можна заразити свій комп’ютер вірусом і перетворити його на частину злочинного ботнету, позбутися особистих даних або взагалі дозволити зловмисникам дізнатися свою секретну інформацію: паролі і пін-коди кредитних карт.

Це особливо актуально перед початком нового навчального року, коли тисячі дітлахів почнуть шукати відомості для своїх рефератів, обговорювати з друзями уроки та розважатися в Мережі. Вберегти їх та себе від кіберзагроз допоможе список порад нижче.

Як уберегти фінанси в інтернеті

- Використовуйте різні паролі, особливо для найважливіших сервісів: електронної пошти та платіжних акаунтів. Серйозно поставтеся до підбору секретного питання, оскільки воно може значно спростити відновлення облікового запису та ускладнити життя зламнику.

- Не залишайте на форумах і в соцмережах номери своїх телефонів, адреси проживання та іншу контактну інформацію, якою можуть скористатися шахраї.

- У жодному разі не залишайте в загальнодоступних мережах даних своїх банківських карт.

- Активуйте послугу «мобільний банкінг» (активувати дану послугу необхідно в банку, власником платіжної картки якого ви є). Регулярно контролюйте рух своїх коштів на банківському рахунку.

- Дотримуйтеся обережності, заходячи в інтернет за допомогою мережі, яку ви не знаєте або якій не довіряєте (наприклад, це безплатне підключення Wi-Fi в кафе). Інтернет-провайдер такої мережі може відслідковувати весь трафік, з особистими даними включно.

- Не залишайте свій телефон/смартфон/ планшет розблокованим без нагляду. Не передавайте свій мобільний пристрій для роботи незнайомим особам.

Діти та інтернет

- Сформуйте список сайтів з небажаною інформацією або засобами операційної системи за допомогою функції «Батьківський контроль» встановіть заборони.

- Встановіть спеціальне ПЗ, яке відсікає рекламні банери.

- Використовуйте один з готових фільтрів-цензорів.

- Якщо не використовуєте фільтри, то не залишайте дитину наодинці з інтернетом.

Як безпечніше користуватися інтернетом

- Регулярно оновлюйте браузер і операційну систему.

- Встановіть та використовуйте антивірусні програми з актуальними антивірусними базами на своєму смартфоні/планшеті. Регулярно виконуйте оновлення антивірусного ПЗ.

- Уважно стежте за тим, які веб-сайти ви відкриваєте і що завантажуєте.

- Встановлюйте ПО лише з надійних джерел. Слідкуйте за тим, які компоненти завантажуються разом з ним. Додатково перевіряйте файли антивірусним ПЗ.

- Створюйте резервні копії (можна використовувати копіювання в хмарні середовища) важливих файлів.

- Використовуйте паролі для окремих важливих файлів/папок.

- Використовуйте довгі паролі з цифр, букв і символів. Не записуйте паролі в текстовому файлі в телефоні або блокноті.

- Якщо завантажуєте або розміщуєте яку-небудь інформацію в Мережі, пам’ятайте про законодавство про авторське право.

http://today.mts.com.ua


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1149

Trending Articles