Експериментально показано, що рекорд за сумарною пропускної здатністю для одного оптичного волокна в даний час знаходиться в межах 25,6 Тбіт/с при спектральній ефективності 3,2 біт/с/Гц. Зростання пропускної здатності та спектральної ефективності оптичних мереж. Як видно з червоних точок наведених на рис. 1, величина пропускної здатності почала помітно насичуватись протягом останніх років.
Для спектральної ефективності, що постійно зростає, це може бути пов'язано, принаймні частково, з більш повільним темпом зростанням швидкостей передавання технологій передавання з часовим розділенням каналів (ETDM), та використанням нових технологій мультиплексування. Наприклад, вказане вище значення 25,6 Тбіт/с, отримане в експерименті, використовує в цілому 320 ETDM каналів (2 оптичні смуги підсилення, 80 довжин хвиль в діапазоні і 2 стани поляризації на кожній довжині хвилі, при швидкості модуляції 80 Гбіт/с у кожному каналі). Таким чином, використання технології мультиплексування за поляризацією дозволяє в даному прикладі збільшити пропускну здатність в два рази.
Прогрес у волоконно-оптичних транспортних потужностях (пропускній здатності та спектральній ефективності): зелений колір – одноканальні ETDM системи; червоний – WDM- сукупна пропускна здатність по одному волокну; жовтий – спектральна ефективність.
System Capacity - Пропускна здатність (Tb/s - Тбіт/с, Gb/s – Гбіт/с)
Multi-Channel – Багатоканальні
WDM Channels - WDM канали
Single Channel - один канал з часовим розділенням (ETDM)
Spectral Efficiency – Спектральна ефективність (b/s/Hz – біт/с/Гц)
За матеріалами журналу IEEE Lasers and Electro-Optics Society